INFORMACJE O BLOGU

Od Zera Do Bohatera

Ten manifest użytkownika maiku przeczytało już 4538 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 26 z nich.

MÓJ BLOG

"Football Manager 2018 tworzy historię będąc pierwszą grą video pozwalającą piłkarzom na ujawnienie się jako geje" czytamy w tytule artykułu na stronie mirror.co.uk. Greg Johonson miał okazję porozmawiać o tej nowości z szefem studia Sport Interactive, Milesem Jacobsonem, który poinformował o kontrowersyjnej nowości w najnowszej odsłonie gry.

Jak twierdzi szef studia Sports Interactive takie przypadki zdarzać się będą bardzo rzadko i będą dotyczyły jedynie piłkarzy generowanych przez grę, tzw. newgenów. O samym fakcie dowiemy się ze specjalnego maila, oprócz tego dowiemy się czy ujawnienie się danego piłkarza zwiększyło przychody naszego klubu z powodu zwiększenia zainteresowania środowiska LGBT.

Miles mówi że chcą pomóc gejom (sam Jacobson używa tego sformułowania w swoich wypowiedziach) w piłce nożnej ujawniać się, dlatego skupiają się na pozytywnej, nie negatywnej stronie takiego ujawnienia co według mnie może stworzyć wiele problemów dla homoseksualistów, którzy mogą się ujawnić naprawdę. W końcu w grze nie zobaczymy sytuacji w której taki gracz musi odejść z klubu bo spora część piłkarzy nie chce przebierać się, trenować i grać z osobą homoseksualną i to według mnie nie był by przejaw homofobii, raczej porównał bym to do sytuacji w której do damskiej przebieralni wpuścili byśmy faceta. 

FM i jego twórcy zawsze starali się omijać trudne tematy, skupiając się tylko na samej rozgrywce, jednak w tym roku zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok, całkowicie pomijając jakiekolwiek negatywne skutki ujawnienia się. Taka decyzja może pomóc jak i zaszkodzić samej grze, jednak w komentarzach pod artykułami można w najlepszym razie przeczytać że taka opcja jest całkowicie niepotrzebna, trudno znaleźć jakieś pozytywne reakcje. A co wy o tym myślicie? Komentarze są do waszej dyspozycji.

 

Żródło: Mirror.co.uk

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update 2016 Jedyny w Polsce dodatek do FM 2016 umożliwiający grę w II, III, IV oraz V lidze!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
FM 2016 Revolution Update Aktualizacje składów do FM 2016, ze szczególną myślą o polskich graczach.
Talenty do FM 2016 Znajdziesz u nas ponad 300 nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
FM 2017 - co już o nim wiemy? Pierwsze spekulacje i przecieki na temat nowej gry Sports Interactive.
Copyright © 2002-2017 by FM Revolution